V životě jde o víc než o VOLVO a proto ho řídíte.
Volvo XC601. 6. 2011 – Do prodeje půjde limitovaná edice Volvo XC60 Ocean Race

U příležitosti závodů plachetnic kolem světa Ocean Race představila švédská automobilka Volvo limitovanou verzi několika svých modelů (V60, XC60, V70 a XC70). Speciální vozy jsou nabízeny s dvojicí laků na výběr – Ocean Blue a Electric White. Interiéry vozů budou ozdobeny prvky, které našly inspiraci právě na plachetnicích. Samozřejmě interiér je plný (až přeplněný) množstvím log Ocean Race Edition – najdete je na sedadlech, přístrojové desce, či při spouštění vozu na navigačním displeji.

Letošní závod Ocean Race začne v říjnu a první úspěšní doplují do cíle v červenci následujícího roku. Plachetnice pod záštitou tohoto závodu vyplují už po jedenácté. Švédská automobilka je sponzorem těchto závodů už po desáté.


25. 4. 2011 – Volvo XC60 se představuje s novým úsporným motorem DRIVe

V nabídce se nově objevil naftový motor DRIVe, který má výrazný vliv na spotřebu paliva. Už se nemusíte bát, že vás auto doslova „vysaje“ a vám v peněžence nezbude ani koruna. DRIVe je dodáván standardně s manuální převodovkou a pohonem zadních kol. Pod kapotou je ukryt dieselový agregát 2.4D se zdvihovým výkonem 163 koní.

Kombinovaná spotřeba paliva je 5,9 litru na 100 km – což je úctyhodný výkon na tak velký vůz. Pokud vás zajímá množství vypouštěného CO2, tak čtěte dále. Volvo s motorem DRIVe vypouští do ovzduší 154 gramů oxidu uhličitého.


11. 2. 2011 – Dravost a sportovní naturel – takové je Volvo XC60 R-Design

Do nabídky se dostal výjimečný model, který dostal do vínku přízvisko R-Design. Co asi skrývá šestice těchto záhadných písmen? Je to velmi jednoduché. Švédi chtěli svým zákazníkům nabídnout něco exklusivního, co na silnici nepřehlédnete. A proto vznikl R-Design.

Vytříbená kombinace designových prvků, které posouvají vůz o několik příček vzhůru. Za zmínku stojí sportovní podvozek, který doznal výrazných změn na tlumičích a pružinách. Podvozek je nově naladěn „dotvrda“. Pěknými detaily na voze jsou chromované koncovky výfuků, nové ráfky a také barevně sladěné prvky karoserie. Například díky stejnobarevným prahům vypadá Volvo XC60 mnohem nižší.


15. 7. 2010 – Model XC60 se objevil ve filmech o upírech

Poslední roky jsou plné upírů a vlkodlaků - to jen díky světovému bestselleru nazvaného Twilight sága. Jedná se o sérii knížek popisující strhující příběh mladé americké dívky Belly Swanové a upíra Edwarda Cullena. Upírský příběh se ze stránek knížek dostal i na filmová plátna a právě tam se objevilo Volvo XC60.

Nešlo o pouhopouhý „product placement“. V knížce Edward opravdu řídí Volvo, takže výběr automobilu pro filmy byl lehký. V prvním díle se objevil model C30 a v následujících dvou dílech zmiňované XC60.


10. 3. 2010 – Volvo XC60 dostalo ocenění za bezpečnostní výbavu

Německá motoristická společnost ADAC ocenila švédský model XC60 za vysokou úroveň bezpečnostní prvků, kterým vévodí systém City Safety. Ten byl poprvé použit u sportovního sedanu S60 a po velkém úspěchu byl použit napříč portfoliem vozů Volvo.

Volvo XC60 zvítězilo v konkurenci 5 dalších vozů a bezpečnostními testy prošlo s výrazným bodovým náskokem. Švédské Volvo tímto vítězstvím jasně potvrdilo, že i v novém roce je špičkou v bezpečnosti. Ne nadarmo jsou skandinávské vozy považované za nejbezpečnější na světě.Design by 3sixty | 2022