V životě jde o víc než o VOLVO a proto ho řídíte.
Volvo XC60Volvo XC60

Univerzální crossover Volvo XC60 hladce polyká dálniční kilometry, ale nezradí vás ani v lehčím terénu. Dynamické schopnosti vozu podtrhuje karoserie ladných tvarů, která přitom působí robustně a bezpečně. Zkrátka tak, jak by měl správný vůz třídy SUV působit. Výrazné a šmrncovní křivky vozu doplňuje nápaditý, skvěle zpracovaný a ergonomický interiér. Severská elegance uvnitř i venku, takové je Volvo XC60.

Řidič sedí v XC60 o něco níže, což zajišťuje lepší jízdní prožitek. Podvozek bez problémů narovná i rozbitou vozovku a drží se na silnici jako klíště i při rychlejších manévrech. Fanouška švédské automobilky nikterak nepřekvapí řada bezpečnostních prvků již v základní výbavě Volva XC60. Elektroničtí asistenti hlídají mrtvý úhel v zrcátku i to, zda řidič nevybočil ze svého jízdního pruhu. Nechybí ani systém City Safety, který umí vůz automaticky zastavit a zabránit hrozícím kolizím. Ten patří do standardu ve všech verzích.

Pro ty, kteří se chtějí odlišit od ostatních, jsou připraveny speciální verze – R-Design a Ocean Race. Obě posunují laťku o něco výše. První přidává dravost a sportovní naturel, které byste u SUV modelu těžko hledali. Druhá osloví především ty, jež milují šplouchání světových moří a bez probuzení na pláži nepovažují den za dokonalý. Model XC60 Ocean Race byl představen díky závodu plachetnic kolem světa.

 Aktuality

1. 6. 2011 – Do prodeje půjde limitovaná edice Volvo XC60 Ocean Race

U příležitosti závodů plachetnic kolem světa Ocean Race představila švédská automobilka Volvo limitovanou verzi několika svých modelů (V60, XC60, V70 a XC70). Speciální vozy jsou nabízeny s dvojicí laků na výběr – Ocean Blue a Electric White. Interiéry vozů budou ozdobeny prvky, které našly inspiraci právě na plachetnicích. Samozřejmě interiér je plný (až přeplněný) množstvím log Ocean Race Edition – najdete je na sedadlech, přístrojové desce, či při spouštění vozu na navigačním displeji.

Letošní závod Ocean Race začne v říjnu a první úspěšní doplují do cíle v červenci následujícího roku. Plachetnice pod záštitou tohoto závodu vyplují už po jedenácté. Švédská automobilka je sponzorem těchto závodů už po desáté.

25. 4. 2011 – Volvo XC60 se představuje s novým úsporným motorem DRIVe

V nabídce se nově objevil naftový motor DRIVe, který má výrazný vliv na spotřebu paliva. Už se nemusíte bát, že vás auto doslova „vysaje“ a vám v peněžence nezbude ani koruna. DRIVe je dodáván standardně s manuální převodovkou a pohonem zadních kol. Pod kapotou je ukryt dieselový agregát 2.4D se zdvihovým výkonem 163 koní.

Kombinovaná spotřeba paliva je 5,9 litru na 100 km – což je úctyhodný výkon na tak velký vůz. Pokud vás zajímá množství vypouštěného CO2, tak čtěte dále. Volvo s motorem DRIVe vypouští do ovzduší 154 gramů oxidu uhličitého.

11. 2. 2011 – Dravost a sportovní naturel – takové je Volvo XC60 R-Design

Do nabídky se dostal výjimečný model, který dostal do vínku přízvisko R-Design. Co asi skrývá šestice těchto záhadných písmen? Je to velmi jednoduché. Švédi chtěli svým zákazníkům nabídnout něco exklusivního, co na silnici nepřehlédnete. A proto vznikl R-Design.

Vytříbená kombinace designových prvků, které posouvají vůz o několik příček vzhůru. Za zmínku stojí sportovní podvozek, který doznal výrazných změn na tlumičích a pružinách. Podvozek je nově naladěn „dotvrda“. Pěknými detaily na voze jsou chromované koncovky výfuků, nové ráfky a také barevně sladěné prvky karoserie. Například díky stejnobarevným prahům vypadá Volvo XC60 mnohem nižší.Design by 3sixty | 2024